הרמת סינוס ורצפת אף

הרמת סינוס ורצפת אף

פעמים רבות, כתלות בכמות העצם של המטופל, נדרש שלב מקדים לשלב התקנת השתלים הדנטליים והוא שלב כירורגי הכולל תוספת, בנייה או בשפה מקצועית "אוגמנטציה" של עצם. כאשר ישנו צורך בבניית עצם בלסת העליונה אנו נתקלים פעמים רבות ב- 2 מבנים אנטומיים יחודיים:
הסינוס המקסילרי – חלל אוויר מצופה ממברנה ורצפת האף, המצויים מעל העצם ושורשי השיניים בלסת העליונה.

הליך ספיגת עצם סביב שיניים או אובדן עצם לאחר עקירת שן, עשוי להוביל לירידה של ממברנת הסינוס (בשפה המקצועית "פנאומטיזציה") או האף והגדלת נפח הסינוס או האף על חשבון העצם, שבה צריכים להיות מותקנים השתלים.

"הרמת סינוס" מתייחסת לבניית עצם ע"י תחליפי עצם ממקורות שונים ושימוש בחומרי עזר כדוג' ממברנה וחומרים המעודדים בנייה של עצם. "אוגמנטציית" העצם מתבצעת מתחת לרצפת הסינוס המקסילרי, וזאת במטרה לייצר מספיק עצם להתקנת שתלים דנטליים, והיא נחשבת כיום התערבות כירורגית נפוצה ומקובלת מאוד בתחום כירורגית פה, פנים ולסתות.

"הרמת רצפת האף" היא פעולה דומה להרמת סינוס אך ייחודית יותר, מתרחשת באזור קדמי יותר של הלסת העליונה ומטרתה ליצור עצם מספקת להתקנת שתלים דנטליים באזורים קדמיים, מתחת לחלל האף.

הרמת סינוס

"הרמת סינוס" או "הרמת רצפת האף" יכולות להיעשות באופן "סגור"- דרך העצם (הרכס האלוואולרי) שבה יותקנו השתלים או "פתוח"- גישה רחבה יותר לחללים, כתלות בצורך של המטופל בבניית עצם ובהחלטת הכירורג המטפל.

הליך "הרמת סינוס" או "הרמת רצפת האף" יכול להיעשות במקביל להתקנת השתלים הדנטליים או כשלב מקדים שלאחריו יש להמתין מס' חודשים עד להתקנת השתלים הדנטליים. ההחלטה מתקבלת על סמך כמות העצם של המטופל, תוכנית הטיפול והחלטת הכירורג המטפל.

נמצא כי הנני מתאים להליך ביצוע "הרמת סינוס" או "הרמת רצפת האף", מהן תופעות הלוואי הנפוצות?

  • נפיחות ובצקת באזור הלחי
  • אי נוחות למספר ימים
  • דימומים קלים מהאף או מהפה
  • שטף דם תת עורי

האם ישנם כללי זהירות מומלצים לאחר הפעולה?

  • הימנעות מטיסה למשך 4 שבועות לאחר ביצוע ההליך
  • הימנעות מפעילות ספורטיבית למשך 6 שבועות
  • הימנעות מקינוח האף למשך 6 שבועות

במרפאתנו ההליך מבוצע ע"י כירורג פה ולסת מיומן ומנוסה, לפי הכללים ונהלים המקובלים בכירורגיית פנים, פה ולסתות. לכן, חשוב שתוודאו שאתם בידיים הנכונות- כירורג המיומן בביצוע הפעולה וייתן מענה לשאלותיכם, ילווה אתכם לפני, במהלך ולאחר הפעולה.
לפרטים נוספים ותיאום בדיקה..

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

ד"ר בהא חאג' יחיא - כירורג פה ולסת